nr 1405 2065
Regina Kylberg
(1843-1913), Sverige
Åkerlandskap med figurer. Signerad. Akvarell, motivet: 28x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x63 cm
Regina Bobeck Kylberg, svensk målare född i Tun 1843, död 1913.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:17:25
21/6 18:12:25
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Regina Kylberg
Läs mer om Regina Kylberg